Ulusal Destekli Gönüllü Geri Dönüş Mekanizması, kendi ülkelerine dönmeyi düşünen yabancılar için dönüşlerini kolaylaştıran bir programdır.

Geri dönüş kararını verme aşamasında ve sonrasında ulaşım masraf ve rezervasyonlarınız dahil olmak üzere ihtiyacınız olan belge ve dokümanları hazırlamada sizlere yardımcı oluyoruz. Geri dönüşünüz gerçekleştiğinde, eğitim ve kariyer planlarınızı gerçekleştirme konusunda danışmanlarımız ihtiyacınız olan bilgi ve desteği veriyoruz.

Ülkesine geri dönmek isteyen birçok kişiye olduğu gibi, sizlere de yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız! Dönüş sürecinizin her adımında destek olmak için yanınızdayız.

BİZE ULAŞIN

Geri dönüş kararını verirken aklınıza gelen soruları biliyoruz. Bilmeniz gereken her şeyi size anlatmak ve sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

Dilediğiniz zaman bize iletişim sekmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.


GERİ DÖNÜŞ SÜRECİ

Evine gönüllü bir şekilde dönmek isteyen birçok kişiye destek olduk. Sahip olabileceğiniz haklarınızı size açıklamak ve dönüş sürecinizi kolaylaştırmak için çalışıyoruz. İhtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuzda dilediğiniz kadar düşünebilir, sürecin herhangi bir aşamasında kararınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bilgilerinizin üçüncü kişilerle paylaşılmayacağından emin olabilirsiniz.

BAŞVURU SÜRECİ

Dönüş kararınızı verdiğinizden emin olduğunuzda, ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Gönüllü geri dönüş için ihtiyacınız olan tüm belgelere sahip olmanız için destek oluyoruz.

GERİ DÖNÜŞ

Başvurunuz onaylandığında, birlikte yapacağımız plan ile yolculuk tarihine karar verebiliriz. Dönüş sürecinde ihtiyacınız olan ulaşım belgelerini ve biletlerinizi hazırlıyoruz.
Varış noktanıza ulaşımınızı organize ediyoruz.

EVDE YENİ BAŞLANGIÇ
Kendi ülkenize yerleştiğinizde, eğitime geri dönme veya kendi işinizi kurma gibi kariyer planlarınızda danışmanlarımız, belirlenen destek türünüze göre sizlere destek olmaya hazırlar. Size ve planlarınıza en uygun şartlar belirlenerek yeniden uyum sürecinde size özel destekler sağlanır.